Asortyment Moje zakupy
 • Pijesz kawę każdego dnia?

  Pijesz kawę każdego dnia?

  Wielu ludzi nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez wypicia filiżanki kawy. Różni nas jedynie sposób jej przygotowania, jednak można powiedzieć, że stała się ona naszym nawykiem, a nawet uzależnieniem. Sam zapach wpływa na nas korzystnie, bowiem zachęca do działania i pozytywnie pobudza. Czy znasz inne powody, dla których picie kawy może pozytywnie wpłynąć na twój organizm?

  Twój mózg będzie pracował o wiele sprawniej

  Czy zdarzyło ci się mieć wyrzuty sumienia z powodu częstego sięgania po słodkie przekąski do kawy? Zupełnie niepotrzebnie, bowiem badania prowadzone na Uniwersytecie w Barcelonie dowiodły, iż połączenie kofeiny z glukozą znacznie poprawia sprawność naszego mózgu, a zwłaszcza umiejętność koncentracji i zapamiętywania.

  Pijąc kawę zmniejszysz ryzyko zachorowania na choroby serca

  Jeżeli znajdujesz się w grupie ryzyka zachorowania na choroby naczyniowo-sercowe, koniecznie wypijaj nawet 3 filiżanki kawy dziennie. Badania naukowców wskazały korelację pomiędzy spożyciem kawy a arytmią serca. Ponadto, wśród badanych zauważono wyraźnie niższy odsetek migotania przedsionków u osób, które pija kawę regularnie.

   

  Kawa Cię uszczęśliwi

  Oprócz zastrzyku energii, wypijając poranną kawę, będziesz o wiele bardziej radosny i pozytywnie nastawiony do działania. Zawarte w kawie przeciwutleniacze mogą uchronić cię przed zachorowaniem na depresję.

   

  Kawa obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę

  Naukowcy potwierdzili, iż osoby, które wypijają nawet 7 filiżanek kawy dziennie są obciążone mniejszym ryzykiem wystąpienia cukrzycy nawet o 50% w porównaniu z tymi, którzy piją jej znacznie mniej!

   

   

  Źródło artykułu portal: https://cotozachoroba.pl

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium