Asortyment Moje zakupy
 • Jak zadbać o ekspres podczas dłuższej nieobecności - przydatne tipy

  Jak zadbać o ekspres podczas dłuższej nieobecności - przydatne tipy

  Każdy z nas przynajmniej raz w roku wyjeżdża na dłuższy czas - czy to na urlop, delegację albo odwiedziny u rodziny. Stajemy wówczas przed dylematem, jak prawidłowo zadbać o swój ekspres do kawy, żeby po powrocie nadal cieszyć się wyśmienitym smakiem specjałów.

  Ekspresy nie lubią przestojów, są zaprojektowane w taki sposób, żeby były używane regularnie. Pozostawione na dłuższy czas po prostu mogą przeschnąć, częściowo tracąc odpowiednie smarowanie podzespołów, a przez to ich praca może przestać być prawidłowa.

  Czy jest się o co martwić? Co w takim razie zrobić, żeby uniknąć niemiłej niespodzianki po dłuższym czasie bez użytkowania ekspresu? Czy są na to odpowiednie metody?

  Aby uniknąć negatywnych skutków, warto przestrzegać kilku zasad:
  1. Nie opróżniaj pojemnika na wodę, a nawet uzupełnij go do poziomu max, szczególnie jeśli używasz filtra w ekspresie. Bez wody filtr wyschnie i będzie do wymiany. Po powrocie należy tę wodę wylać, a zbiornik umyć. Do czyszczenia pojemnika przydatne są długie pędzle, jak np. do malowania grzejników. Mają odpowiedniej twardości włosie i dotrą do zakamarków, które ciężko będzie wyczyścić ręką czy gąbką. Po przeczyszczeniu uzupełnij zbiornik świeżą wodą.
  2. Na czas nieobecności należy opróżnić pojemnik na ciasteczka kawowe oraz tacę ociekową. Warto je także przemyć, a tacę zostawić lekko wysuniętą.
  3. Ostatni krok to szybki rozruch ekspresu, a mianowicie - wykonanie jednej kawy czarnej. Napar ten można wykorzystać do podlania roślin kwasolubnych, jak np. paprotka lub po prostu wylać.

  Przestrzeganie powyższych trzech prostych porad pomoże cieszyć się bezawaryjną pracą ekspresu, a także niezmiennie pysznymi specjałami kawowymi.

   

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium